Kdo jsme

V rámci oslav 630 let od povýšení Loštic na město byl na sjezdu rodáků 6. května 1983 slavnostně otevřen Domov, tehdy penzion, pro důchodce. Organizace v průběhu let samozřejmě měnila svůj název. Původně se Domov od roku 2006 do roku 2015 jmenoval Penzion pro důchodce Loštice a od 1. ledna 2016 došlo k přejmenování na Domov u Třebůvky Loštice, příspěvková organizace.
Náš Domov se nachází v městě Loštice, které leží necelých 30 km od Olomouce na řece Třebůvce v jižní části okresu Šumperk v Olomouckém kraji. Ve středověku proslulo unikátní keramikou tzv. loštickými poháry a od roku 1876 zde firma A. W. produkuje Olomoucké tvarůžky. Více se o jejich historii dozvíte v Muzeu Olomouckých tvarůžků. Město v sobě skrývá řadu kulturních památek, např. kostel svatého Prokopa se zachovalým románským jádrem nebo klasicistní synagogu z přelomu 18. století.

Co obsahuje naše ubytování? 

Veškeré náklady na bydlení včetně vytápění, ohřevu teplé užitkové vody, vodného a stočného, odběru elektrické energie, v případě potřeby praní a drobné opravy ložního a osobního prádla a ošacení, žehlení a svoz komunálního odpadu.

Jaký je rozsah naší péče? 

Ubytování je uživatelům poskytováno celoročně, 365 dní v roce. Další základní činnost a fakultativní služby je zabezpečena ve všedních dnech od 6:00 do 19:00 hod. O víkendech a státních svátcích od 7:30 do 19:00 hod.

V čem přesně spočívá námi poskytovaná péče? 

Pomoc při úklidu, údržbě domácnosti a domácích spotřebičů. Podporu při hospodaření s penězi včetně pomoci s nákupy a běžnými pochůzkami. Obnovení a upevnění kontaktu s přirozeným sociálním prostředím, např. v oblasti partnerských vztahů. Doprovod k lékaři a na úřady. Poskytujeme pomoc při využívání běžně dostupných služeb a informačních zdrojů. Napomáháme upevnění kontaktu s rodinou a při dalších aktivitách podporujících sociální začleňování našich uživatelů. Pomáháme při komunikaci vedoucí k uplatňování práv a oprávněných zájmů našich uživatelů a při vyřizování každodenních záležitostí.

Jak vypadají bytové jednotky u nás? 

Uživatelům nabízíme ubytování v 33 jednolůžkových a 6 dvoulůžkových bytových jednotkách. Bytová jednotka je vybavena kuchyňským koutem, kde je kuchyňská linka, zařízení k vaření a lednice. Dále je vybavena vlastním sociálním zařízením se sprchovým koutem. Pokoj je zařízen nábytkem organizace. Uživatel si může bytovou jednotku vybavit nebo dovybavit svým nábytkem. Ke každé bytové jednotce náleží lodžie a sklepní kóje, k dispozici je také kolárna.
top